נגני גיטרה פלמנקו

Paco de Lucia

פאקו דה לוסיה

נחשב לגדול נגני הפלמנקו בכל הזמנים אשר פיתח טכניקת נגינה מופלאה, שהייתה הרבה יותר מתקדמת מקודמתה, וכך הביא למהפכה לא רק בגיטרה פלמנקו אלא גם בנגינת הגיטרה בכלל.

Vicente Amigo

ויסנטה אמיגו

ויסנטה אמיגו נחשב לנגן פלמנקו חדשני החשוב ביותר אשר הביא למהפכה בתחום נגינת הגיטרה פלמנקו. בעוד שהמהפכה של פאקו דה לוסיה התבטאה בתחום הטכני, מהפכת הנגינה של ויסנטה אמיגו הייתה בתחום האמנותי.

Gerardo Nuñez

חררדו נוניאז

מבטאים את שמו נוניאז. חררדו נוניאז שייך לתקופתם של נגני הפלמנקו, שהמשיכו את פאקו דה לוסיה. הוא נגן פלמנקו בעל יכולת טכנית יוצאת דופן בכל הטכניקות של נגינת הגיטרה פלמנקו.

Raimundo Amador

ראימונדו אמדור

נגן פלמנקו צועני מסביליה הידוע בעיקר בזכות להקת רוק פלמנקו, שהקים עם אחיו Ramon Amador,  להקת Pata Negra ובה נראה בפעם הראשונה פיוז'ן בפלמנקו שהשתלב עם סוג מוזיקה אחר.

Diego del Gastor

דיאגו דל גסטור

נגן פלמנקו מהתקופה שקדמה לפאקו דה לוסיה והביא אסכולה אישית משלו וייחודית, המבוססת על נגינה פשוטה מבחינה טכנית אך אותנטית מבחינת הסגנון, לכן נגני פלמנקו רבים אוהבים לנגן בה.

Pepe Habichuela

פפה הביצואלה

פפה הביצ'ואלה הוא נגן פלמנקו בעל אופי נגינה ייחודי ושורשי מאוד. נראה כי נגינתו מהווה את הדוגמה הטובה ביותר לאופן נגינת פלמנקו שורשית, כך שתישמע נכון.

Juan Maya Marrote

חואן מאיה מרוטה

חואן מאיה מרוטה היה נגן פלמנקו צועני אשר הִרבה לנגן לשירה. נגינתו בעלת אופי צועני חזק וקצבי מאוד. תחילת דרכו הייתה כרקדן דווקא אך במקרה, או שלא, החל לנגן בגיטרה.

 

Please reload